مشخصات فردی و زندگینامه
نام:رضا
نام خانوادگی:پارچه باف
شهرت:مهدی زاده
پست الکترونیک:rezabasir392@yahoo.com
تلفن همراه:09124522650
نخصص ها:اخلاق و عرفان ، الهیات و معارف اسلامی ، تبلیغ

زندگی نامه

معرفی

رضا پارچه باف، فرزند جواد، متولدنوزدهم خرداد سال 1361 شمسی،مصادف با ایام میلاد حضرت مهدی(عج) در شهر مقدس قم در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد، پدر او مشغول به شغل چادر دوزی بوده و مادرش خانه دار می باشد.

تحصیلات

وی تمام سطوح علمی را در شهر مقدس قم طی نموده، تحصیلات ابتدایی را در مدرسه شهید مفتح، راهنمایی را در مدرسه شهید قدوسی، و دبیرستان را در مدرسه شهید صدر، گذرانده است.

وی پس از اخذ دیپلم ریاضی فیزیک،در سال 1378 به حوزه علمیه قم درآمده و سطح اول حوزه را در مدرسه علمیه معصومیه (س) و کرمانیها، گذرانده و سطح دو وسه را در مدرسه علمیه آیت الله گلپایگانی سپری کرده است و هم اکنون در مقطع درس خارج می باشد.

در این بین از سال 1383 شمسی وارد موسسه علمی پژوهشی امام خمینی(ره) شده و پس از اخذ مدرک کارشناسی فلسفه، مشغول به کارشناسی ارشد، در رشته تربیت مربی اخلاق شده و در سال 1392 مدرک کارشناسی ارشد را از همان موسسه دریافت نموده است.

عنوان پایان نامه ایشان در مقطع کارشناسی ارشد، بررسی اصول و روشهای تربیتی پیامبر(ص) در مواجهه با خاطیان می باشد.

اساتید

وی از محضر اساتیدی چون حجه الاسلام و المسلمین استاد صافی گلپایگانی، حجه الاسلام و المسلمین فاکر، حجه الاسلام و المسلمین مهدی احدی، در دروس سطح حوزه استفاده نموده و در موسسه امام خمینی از محضر اساتیدی چون، آیت الله محمد تقی مصباح یزدی، آیت الله محمد باقر تحریری، حجه الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی آقا تهرانی حجه الاسلام و المسلمین میرسپاه، حجه الاسلام و المسلمین دکتر سقای بی ریا، حجه الاسلام و المسلمین دکتر رهنمایی، حجه الاسلام و المسلمین مجتبی مصباح یزدی و... بهره مند شده است.

فعالیتها

وی هم اکنون به عنوان محقق کتابشناسی و مولف شناسی در مرکز تحقیقات اسلامی کامپیوتر نور، مشغول بوده و همچنین با مراکزی چون پژوهشکده باقر العلوم همکاری داشته و مقالاتی اخلاقی برای سایت پژوهه نوشته است.

همچنین در مرکز ملی پاسخگوی به سوالات دینی، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، مشغول پاسخگویی دربخش اخلاق و عرفان، به صورت تلفنی و همچنین اینترنتی می باشد.

به علاوه درسایت اسک دین و اسک قرآن(گفتگوی دینی) به عنوان کارشناس پاسخگو، جوابگوی مراجعین می باشد.

به علاوه به عنوان روحانی کاروان عتبات مشغول خدمت می باشدو در هیئات مذهبی قم و سطح کشور، به عنوان سخنران، مشغول انجام وظیفه می باشد.

از جمله مسئول کمیته روحانیون هیئت خادم الحسین قم بوده و از مسئولین و خادمین در مجمع اسلامی محبین اهل بیت، شعبه کانون رویش قم، می باشد.

وی از سال 1383تا 1387 در دانشگاه امام حسین واقع در تهران، مشغول به امر تبلیغ و تدریس بوده است.